Thursday, July 7, 2011


Dışarıdan bakıldığında bomboş geçiyor gibi görünse de, aslında oturup düşünmeye bile vakit bulamadığım günler yaşıyorum.
Okul bitti, öğrenciler gitti, ders yok. Ama biz özel sektör çalışanları her gün 9:00-5:00 okulda olmak mecburiyetindeyiz. Neyseki bu benim çok daha kötü bir durum değil, tatil olsa ve evde yatacak olsam asla sabahın köründe kalkıp bilgisayar başına oturup çeviri yapmazdım. Yaklaşık bir aydır sabahtan akşama çeviri mesaisi yapıyorum adeta.
Ama bu boş görünen günler öyle bir geçip gidiyor ki, dönüp aynada kendime bile bakmadığım oluyor. İş-ev-uyku. Bütün düzenim bu. İşte bu yüzden de ne yazacak bir şey oluyor, ne de ben bambaşka hayal dünyalarına dalıp birkaç satır karalayabiliyorum. Adam gibi oturup doyasıya bir kitap bile okuyamadım ne zamandır.

Hem daha okunacak/çevrilecek/yazılacak kitaplar var. Uyunacak uykular; gezilip görülecek yerler; söylenecek şarkılar; kurulacak hayaller var... Peki ya zaman?

Başkalarının yazdığı kitapları çevirmek tamam da, ben ne zaman kendi öykülerimi yazacağım acaba?


1 comment:

 1. ...traigo
  sangre
  de
  la
  tarde
  herida
  en
  la
  mano
  y
  una
  vela
  de
  mi
  corazón
  para
  invitarte
  y
  darte
  este
  alma
  que
  viene
  para
  compartir
  contigo
  tu
  bello
  blog
  con
  un
  ramillete
  de
  oro
  y
  claveles
  dentro...


  desde mis
  HORAS ROTAS
  Y AULA DE PAZ


  COMPARTIENDO ILUSION


  CON saludos de la luna al
  reflejarse en el mar de la
  poesía...
  ESPERO SEAN DE VUESTRO AGRADO EL POST POETIZADO DE SIÉNTEME DE CRIADAS Y SEÑORAS, FLOR DE PASCUA ENEMIGOS PUBLICOS HÁLITO DESAYUNO CON DIAMANTES TIFÓN PULP FICTION, ESTALLIDO MAMMA MIA, TOQUE DE CANELA, STAR WARS,

  José
  Ramón...

  ReplyDelete

siz de buyrun